Připadalo mi to jako dobry vtip a to že u něho bylo napsáno maximální zábava, mě donutilo si toto anime sehnat a okouknout. A říkám rovnou a zcela bez zábran že kromě The Melancholy of Haruhi Suzumiya jsem se u žádného jiného anime nezasmál, jako právě u Zero no Tsukaima. Byl jsem rád, že až na par detailu to naštěstí s Potterem nemá co dočinění, ale na druhou stranu, některé postavy které v něm sou, mi připadají jako parodické narážky pravě na Pottera. Nevím do jaké míry se autoři nechali inspirovat pravě tímto fenoménem, ale i tak je to v konečné fázi naprosto něco jiného a ony narážky sou podle mě pouze jakousi třešničkou u které se opravdu hodně pobavíte :-).
Tak o co vlastně jde? V tomhle článečku se budu zabývat všemi třemi sériemi Zero no Tsukaima / The Familiar of Zero, protože každá série má pouze 12-13 dílů, tak by ani nemělo cenu se zabývat každou zvlášť. Dostáváme se do jiného světa, kde vládne magie, mágové se zde nazývají šlechtici, přesněji řečeno ten kdo kouzlí je šlechtic a ten kdo ne je pouze ubohý člověk (pěkná trochu spojitost s mudly). Děj začíná v kouzelnické škole, kde se její studenti připravuji na významnou událost a to je povolání společníka, který je budu po zbytek života doprovázet a pomáhat jim. Mladičká čarodějka Louise Françoise Le Blanc de La Vallière (tohle je opravdu celé její šlechtické jméno), kterou nikdo nenazve jinak než “nulová Louise (Zero Louise)“ si jako společníka povolá japonského chlapce Saito Hiragavu. Po uzavření smlouvy mezi šlechticem a pomocníkem se Saitovi objevuje na ruce “runa pomocníka“ no a tím taky začíná smršť vtipných scének, narážek a situací. Nechci moc spilovat, jenom prozradím jediné - Saito ani Louise nejsou jen tak obyčejní, jak by se na první pohled mohlo zdát, vše se totiž točí kolem magie nicoty, kterou vládne Louise a Saito jako její ochránce taky není jen tak ledajaký nedbale vyvolaný člověk.
Už při prvním díle poznáte, že tohle bude skvělá podívaná, kterou byste si neměli nechat ujít a necháte se volně unášet ztřeštěným dějem, který je prolínán s vážnou častí hlavní dějové linky. Ať jsem se snažil sebevíc nenašel jsem v tomhle anime žádná hluchá místa, takže v každém díle je něco co vás prostě strhne a rozesměje. Postavy se sérii od série vyvíjejí, což mě velmi překvapilo a hodně potěšilo. Na začátku se Louise snaží zvládnout aspoň nějaké kouzlo, ale ve třetí sérii kouzlí jedno za druhým.
Ostatní postavy kolem našich hlavních hrdinů sou kapitola sama o sobě, ať už jde o zženštilého Guiche, překrásnou Kirche či trochu ostýchavou služebnou Siestu (moje oblíbená postava), která se snaží Saita přebrat Louise, však sami uvidíte. Hudební doprovod je skvělý sám o sobě a samozřejmě i opening a ending skladby nezklamou.
No co říct závěrem? Kdo mate rádi ztřeštěné anime u kterého je předností hlavně pořádná dávka humoru ve fantasy prostředí, neváhejte a okamžitě si Zero no Tsukaima sežeňte. Snažil sem se tu moc nespilovat a vše popsané se děje zhruba do třetího dílu takže počítejte s hodně překvapeními, která bych zde raději ani nepsal. Série nejsou dlouhé - každá je zhruba na jeden večer plný kvalitní zábavy. Dávám tomuto skvělému anime:
90%Víte že: V roce 2007 vydalo Marvelous Interactive v Japnsku “interaktivní hru“ Zero no Tsukaima: Shōakuma to Shunpū Concerto na Playstation 2?
Charaktery v manze se zdají být mladší?