Death Note je nepochybně jednou z nich, čemuž nasvědčuje dosti početná fanouškovská základna nejen po celém světě, ale také i u nás.
Death Note neboli Zápisník Smrti, je taktéž jedním z těch anime, které vám předloží skvělé charaktery s nápaditou osobností, takové, co se vryjí do paměti. Příkladem za vše mluvícím je Light Yagami, nadmíru inteligentní student, který jednoho dne objeví záhadný deník, který jej z nejasného důvodu přitahuje. Není to způsob, kterým je lákán muž do ženských sítí, nýbrž ten tajemný pocit nutkání, jež vás nutí nad danou věcí neustále přemýšlet až do doby než odhalíte její skutečnou podstatu. Takto je Light, společně s diváky, vsazen do víru nepředvídatelných událostí, které vás budou po několik příštích hodin bavit.
Zápisník, nebo chcete-li deník, totiž není zcela lidským produktem. Přesněji, se jedná o osobní vlastnictví jednoho z bohů smrti, zvaných Shinigami. Tento aspekt také vysvětluje poněkud zvrácené možnosti, jež Lightem nalezený předmět nabízí. Celý incident nalezení a odkrytí těchto vlastností zápisníku by přesto nemusel být nijak zajímavý, být u toho někdo jiný, někdo, kdo není jako Light. Osud to však zřejmě plánoval jinak a tak zde máme právě tohoto nadprůměrného studenta s bujnou fantazií, která ne vždy putuje tím správným směrem.
Od té doby začnou světem náhle proudit znepokojivé zprávy o náhlých úmrtích, což samozřejmě nemůže zůstat bez povšimnutí těch nejpovolanějších, tedy policie. Ta je rozhodnuta celý případ urychleně vyřešit a tak najímá nejlepšího z nejlepších, kterým je L. Ano, prostě L. Záhadná postava bez tváře, která stojí za vyřešením mnoha složitých případů. Tímto okamžikem začíná partie dvou šachových mistrů. Běh na dlouhou trať s kvantem překážek a nečekaných zvratů, které vám nedají vydechnout.
Říkat, že někde po polovině všech dílů atraktivnost celého seriálu poněkud upadá by bylo nošením dříví do lesa. Zvláště pak díky všemožným diskusím, jež se vedou od samotného vydání. Na tento “předěl“ může někoho upozornit i změna intra, která jak z vlastní zkušenosti vím, nemusí sednout každému. Tento fakt sice může celkový dojem mírně pokazit, přesto se nejedná o nic výrazného. Naopak bych mohl zmínit další kladné body, mezi které nepochybně patří výborná animace, jež vám sice nenabídne tolika akčních scén jak tomu často bývá a dokonce se někomu může celkově jevit jako volnější, přesto má své osobité kouzlo, které ji činí velice atraktivní. Za druhé to budou již zmíněné postavy, jejichž zpracování je na vysoké úrovni, zvláště pak u hlavní dvojice Light a L. No a v nespolední řadě zde hraje důležitou roli napínavá atmosféra a samozřejmě příběh, který v sobě nezapře detektivní prvky a tak se můžete těšit na jakousi roušku tajemna a také zajímavé dějové zvraty.
Celkově tak dostáváme nadprůměrné dílko, které by rozhodně nemělo chybět na seznamu shlédnutých anime, žádného fandy těchto kreslených seriálů. Ať už vás nadchne stejně tak jako mě a nebo zůstanete s hodnocením více při zemi, věřím, že budete mít na co vzpomínat. Death Note za to stojí.
70%Víte že: Death Note manga nebyla kreslena autorem Tsugumi Ohbaou, ale placeným kreslířem Takeshi Obatou, který měl navíc ještě pomocníka?
Autor chtěl původně napsat něco ve stylu faito, ale říkal si, že by to asi moc dobře nedovedl + že by neměl šanci prorazit ve velké konkurenci, a tak vytvořil něco jiného?
Byly natočeny 3 hrané filmy?
Asi bude natočen i Americký remake?
V Číně jak Foxaxe už informovalo bylo Death Note zakázáno, protože tamní studenti začali s hromadným vytvářením vlastních deníčků smrti?
Po celém světě se vyskytlo hned několik případů, kdy si převážně mladí lidé vytvořili vlastní Death Note a napsali do něj jména osob, které nenaviděli?
Autor původně nevěřil, že bude mít Death Note vůbec nějaký úspěch?